پکیج اپتیما بوتان optima

ویژگیها :

 • قابلیت اتصال به حسگر دمای محیط بیرون
 • سیستم ایمنی تخلیه گاز
 • سیستم ایمنی محدودکننده حداکثر دمای آب مدار گرمایش
 • سیستم تنظیم خودکار جریان گاز
 • قابلیت اتصال به ترموستات اتاقی
 • سیستم آیونایز حفاظت از شعله
 • سیستم ایمنی کنترل حداقل و حداکثر فشار آب مدار گرمایش
 • سیستم ضد نوسان دمای آب گرم مصرفی
 • دارای محفظه احتراق بسته
 • مشعل اتمسفریک با سیستم جرقه زن خودکار
 • سیستم ضد یخ زدگی
 • سیستم احتراق آهسته
 • دارای راندمان بالا، بیش از ۹۳ %
 • سیستم عیب یاب الکترونیک
 • سیستم کنترل میکروپروسسوری عملکرد دستگاه

 

کد خطا پکیج اپتیما بوتان به همراه توضیحات

یکی از بهترین پکیج های موجود در بازار ایران، پکیج بوتان اپتیما است. در این متن ارور و کد خطا پکیج اپتیما بوتان نوشته شده است و در ادامه برای هر کدام از کد خطاها توضیحاتی کامل داده شده است. پکیج اپتیما برای نشان دادن ارور، از یک چراغ که رنگ های سبز، زرد و قرمز دارد استفاده مینماید. تیم بوتان کرمان سعی میکند برای بالا بردن دانش فنی شما جهت تعمیر پکیج بوتان در کرمان، تمام اطلاعات پیرامون ارور و کد خطای پکیج بوتان را در اختیارتان قرار دهد. 

برای مشاهده بانک ارورهای تمام برندهای پکیج کلیک کنید

بانک کامل ارورهای پکیج

تعمیر پکیج در اردبیل ، آستارا ، سرعین ، نیر ، هیر ، نمین ، بیله سوار ، سراب ، پارس آباد ، خلخال ، گرمی ، کوثر ، اصلاندوز و مشکین شهر

 

چراغ سبز چشمک زن به صورت نیم ثانیه روشن و نیم ثانیه خاموش

اگر کلید تابستانه زمستانه در حالت وسط قرار دارد و چراغ LED مرتب روشن و خاموش میشود، به این معنی است که کلید حداقل فشار آب (پرشر سوئیچ آب) در حالت قطع قرار دارد. در نتیجه یا پرشر سوئیچ آب خراب است و یا فشار آب داخل مدار کمتر از مقدار مجاز است.

چگونه ارور سبز چشمک زن ۰٫۵ ثانیه روشن ۰٫۵ ثانیه خاموش را رفع نماییم؟

اول از همه شیر پر کن را باز کنید تا فشار آب داخل مدار به یک تا یک و نیم بار برسد. شیر پر کن همان شیر مشکی رنگی است که زیر پکیج اپتیما بوتان نصب شده و وظیفه اش پر فشار کردن مدار میباشد. زیر کلید تابستانه زمستانه دو عقربه وجود دارد، عقربه بالایی مربوط به دمای آب است (ترمومتر) و عقربه پایینی (مانومتر) فشار مدار را گزارش میدهد. با باز کردن شیر پرکن، عقربه پایینی به سمت چپ حرکت میکند و فشار مدار زیاد میشود. فشار مدار همواره چه در حالت تابستانه و چه در حالت زمستانه باید بین درجه یک تا دو قرار بگیرد. زیرا فشار کمتر از یک به پمپ پکیج فشار وارد میکند و آن را در معرض خشک کار کردن و در نهایت سوختن قرار میدهد و فشار بالای ۲، به قطعات پکیج فشار زیادی وارد میکند. یکی از خطرات احتمالی پکیج همین فشار زیاد داخل آن است که ممکن است موجب ترکیدگی قطعات داخل آن شود.

اگر شیر پرکن پکیج اپتیما را باز کردید اما مشکل برطرف نشد، به احتمال بسیار زیاد، پرشر سوئیچ آب (کلید فشار آب) خراب شده است و نیاز به تعویض دارد. در این هنگام به نمایندگی بوتان در کرمان مراجعه کرده و یک پرشر سوئیچ نو سفارش دهید. قیمت پرشر سوئیچ اصلی بوتان ۵۰ هزار تومان است ولی با خرید قطعات اصلی و با کیفیت از نمایندگی بوتان کرمان، خیالتان بابت کیفیت قطعه راحت خواهد بود.

همچنین با وجود این که این ارور در پکیج اپتیمای بوتان بیشتر مختص به کمبود فشار آب و خرابی پرشر سوئیچ آب میباشد. این امکان وجود دارد که روشن شدن چراغ پکیج اپتیما به علت خرابی قطعات دیگر نیز باشد:

برای تست دیگر قطعات در حالت به وجود آمده، سیم های کلید سنسور فشار مدار  (پرشر سوئیچ آب) را به یکدیگر متصل نمایید. سپس کلید تابستانه زمستانه را روی حالت زمستانه قرار دهید. اگر مجددا این ارور ظاهر شد ممکن است پرشر دود و یا فن نیز مشکل داشته باشند. همچنین در موارد نادر، ترمیستور دمای شوفاژ (NTC) روی یک مقاومت کاذب گیر میکند و این ارور نمایش داده میشود.

اگر مشکل از پرشر دود و فن دستگاه است، اول از همه با یک پرشر سوئیچ دود (پرشر هوا) نو، دستگاه را مجددا راه اندازی نمایید. بهترین پرشر های دود، مارک نوردگس Nordgas ایتالیا و هوبا Huba ایتالیا میباشند. اما مارک هایی ماندد اچ اند جی H & J و پرشر های چینی نیز قابل استفاده هستند اما کیفیت آن ها مانند کیفیت قطعه ای که از نمایندگی بوتان کرمان میخرید نخواهد بود.

همچنین دقت نمایید که فن دستگاه روشن میشود یا خیر. ممکن است خود فن سوخته باشد. در این صورت مجبور میشوید یک فن نو خریداری کنید و جایگزین فن قبلی نمایید. همچنین ممکن است رله فن داخل برد الکترونیک خراب باشد که در این صورت باید رله برد را تعویض نمایید. برای تعمیر برد پکیج کافی است با کرمان تاسیسات تماس حاصل فرمایید.

در موارد بسیار نادر نیز، خرابی برد الکترونیک پکیج اپتیما، باعث میشود که ارور فوق نشان داده شود. در این حالت مجبور هستید برد پکیج نو بخرید. قیمت برد پکیج اپتیما ۴۹۰ هزار تومان است و در نمایندگی بوتان کرمان یافت میشود.

برای تست کردن ترمیستور NTC پکیج کافی است فیش ترمیستور را جدا کرده و در یک ترمیستور نو فرو کنید. اگر ترمیستور دستگاه خراب باشد، با انجام دادن این کار دیگر اروری مشاهده نمیکنید. پس با خیال راحت میتوانید ترمیستور پکیج اپتیما را تعویض نمایید.

 

روشن شدن چراغ زرد ثابت در پکیچ اپتیما بوتان.

در صورتی که چراغ زرد ثابت در پکیج اپتیما روشن شود به این معنی است که ترمیستور آب گرم مصرفی خراب شده است. دقت کنید که این ترمیستور از نوع فیتینگی است یعنی به صورت فست کانکشن نصب میگردد.

روشن شدن چراغ قرمز چشمک زن در پیکج اوپتیما بوتان:

این خطا زمانی نشان داده میشود که کلید حد عمل کرده باشد در نتیجه تمام موارد زیر میتواند علت روشن شدن چراغ چشمک زن قرمز در پکیج بوتان اوپتیما باشد:

 • رسوب شدید داخل مدبل اصلی پکیج
 • رسوب شدید داخل مبدل ثانویه
 • خرابی شیر موتوری
 • خرابی پمپ سیرکولاتور پکیج
 • بسته بودن شیر رادیاتور ها
 • رسوب شدید داخل رادیاتور ها
 • خرابی سنسور حد (بی متال ۱۱۰ درجه)
 • خرابی برد الکترونیک پکیج

برای رفع ارور قرمز چشمک زن چه باید بکنیم:

 

 1. سرویس کامل پکیج به همراه اسید شویی

اول از همه باید  مطمئن باشید که پکیج رسوب ندارد. برای این کار کافیست مبدل های پکیج را باز کنید و فشار آب داخل آن ها بگیرید، اگر مبدل ها رسوب داشته باشند، فشار ورودی و خروجی یکسان نخواهد بود. سپس با اسید کلریدریک یا جوهر نمک صنعتی و یا دیسکلر، مبدل را شستشو دهید. این کار خطرناک است و باید حتماً توسط یک سرویسکار مجرب پکیج در کرمان صورت بگیرد. در نتیجه پیشنهاد ما این است که قبل از انجام سرویس هر کاری با تعمیرکار پکیج بوتان در کرمان تماس حاصل فرمایید.

 1. تعویض شیر موتوری

برای این که متوجه شوید شیر موتوری (شیر برقی) پکیج سالم است یا خیر، آن را از هیدرولیک ست جدا نمایید و به برق شهری متصل نمایید. شیر موتوری اگر خراب باشد یا شافتش جلو عقب نمیشود، یا صدا میدهد و یا به شدت داغ میشود. در این صورت باید یک شیر موتوری از نمایندگی بوتان کرمان خریداری نمایید و جایگزین شیر برقی قبلی نمایید.

 1. تعویض پمپ پکیج

اگر پمپ پکیج خراب باشد و یا سرعت آن کم شده باشد، پکیج جوش میاورد و سنسور حد در حالت قطع قرار میگیرد. برای این که مطمئن شوید پمپ پکیج خراب است یا نه میتوانید آن را به برق ۲۲۰ شهری متصل نمایید. اما این کار نیز به شدت خطرناک است زیرا ممکن است دچار برقگرفتگی شوید. بهتر است برای تعمیر پمپ پمیج نیز به یک تعمیرکار پکیج در کرمان در ارتباط باشید.

 1. باز کردن شیر رادیاتور ها و شست و شوی آن ها

اگر کمی فنی باشید، میتوانید خودتان رادیاتور ها را بشورید. برای این کار کافی است رادیاتور ها را باز کرده و داخل دستوشیی یا حمام، فشار آب شدید داخلشان بگیرید.

 1. تعویض سنسور حد و تعمیر برد الکترونیک

بعضی اوقات سنسور حد پکیج خراب میشود. راحت ترین راه تست این است که سنسور را خنک کنید و با اهم متر، مقاوت آن را اندازه بگیرید. اگر پایه های سنسور به یکدیگر اتصال نداشته باشند، سنسور خراب است و باید تعویض گردد. همچنین در صورت خرابی برد الکترونیک پکیج، باید آن را از پکیج باز نموده و نزد یک الکترونیک کار ببرید. یکی از تخصص های تیم فنی کرمان تاسیسات، تعمیر برد پکیج در کرمان میباشد.

روشن شدن چراغ قرمز ثابت در پکیج بوتان

چراغ قرمز ثابت تنها چراغی است که به تعداد زیادی از سنسورهای پکیج اپتیما مربوط میشود. اگر این چراغ در حالتی که کلید تابستانه زمستانه وسط است روشن باشد، به معنی خرابی سنسور ترمیستور مدار گرمایش است. همچنین ممکن است مدت زیادی فشار آب داخل پکیج کم باشد.

برای رفع ارور قرمز ثابت چه باید بکنیم:

 1. بهترین کار برای رفع این عیب این است که فیش ترمیستور را جدا کنید و داخل یک ترمیستور NTCجدید بزنید. اگر ارور برطرف شد به این معنی است که ترمیستور نصب شده روی دستگاه خراب شده است و نیاز به تعویض دارد.

اگر چراغ قرمز ثابت در حالت زمستانه روشن شد و از سلامت NTCمدار گرمایش مطمئن شدید چه؟

در این صورت، مشکل ممکن است از

 1. خرابی مجموعه پرشر دود و فن باشد.
 2. عدم تشکیل شعله باشد.
 3. ترموستات ایمنی دود خراب باشد.

برای رفع این موارد به ترتیب این کار ها را انجام دهید:

 • پرشر دود را تعویض نمایید و از صحت عملکرد فن و پرشر دود مطمئن شوید.
 • به سنسور یون و جرقه نگاه کنید. آیا جرقه به خوبی زده میشود؟ آیا شعله تشکیل میشود و سپس قطع میشود؟ در این صورت باید کابل یون و جرقه تعویض گردد. حتی ممکن است گاز خانه قطع باشد. اما اگر مطمئن شدید که گاز وصل است و جرقه زن نیز به خوبی کار میکند اما شعله تشکیل نمیشود، شیر برقی گاز (شیر کنترل گاز پکیج) خراب شده است و نیاز به تعویض دارد. در موارد نادر نیز برد الکترونیک خراب میشود که بهتر است توسط تعمیر کار پکیج مورد بررسی قرار گیرد.
 • یک سنسور دود ( بی متال ۷۵ درجه) جدید بخرید و جایگزین سنسور قبلی نمایید.

 

برای مشاهده بانک ارورهای تمام برندهای پکیج کلیک کنید

بانک کامل ارورهای پکیج

 

تعمیر پکیج در اردبیل ، آستارا ، سرعین ، نیر ، هیر ، نمین ، بیله سوار ، سراب ، پارس آباد ، خلخال ، گرمی ، کوثر ، اصلاندوز و مشکین شهر